Polis şiddeti: Kolumu sıkmayın diyen apartman yöneticisini darbettiler

Amasya Merzifon’da Hasan Ayyıldız isimli bir apartman yöneticisi komşusuyla yaşadığı tartışma üzerine çağrılan polislerce darbedildi.

08 Eylül 2018 00:39
Paylaş

Amasya Merzifon’da yaşayan Hasan Ayyıldız, evinin önünde 4 polis tarafından darbedildi. Darp raporu alan Ayyıldız, polisler hakkında şikayetçi olacağını söyledi. Darp anları olayın yaşandığı yerdeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Emekli jandarma subayı olan Hasan Ayyıldız, dün yaşanan olayı Evrensel’e anlattı:

“Yönetici olarak görev yaptığım binadan taşınan bir kiracı, kullanılması yasak olan asansörü kullanmak istedi. Ben de asansörü kullanmanın kurallar gereği yasak olduğunu belirttim. Bunun üzerine taşınacak olan kiracı polisi aradı. Daha sonra gelen polisler de beni ekip arabasına götürmeye çalışırken kolumu sıktı. Canım acıdığı için ben de kolumu sıkmamaları gerektiğini söyledim. Polisler bu ikazımın üzerine bana dayak atmaya başladı.”

Ayyıldız, tartışma sırasında polislerin biber gazı da kullandığını ifade etti. Güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde ise polislerin Ayyıldız’a yumruklarla saldırdığı; Ayyıldız’ın yere düşmesinin ardından tekme darbelerine maruz kaldığı görülüyor.

Kendisini darbeden polislerin binada yaşayan diğer vatandaşların uyarılarına da aldırmadığını ifade eden Ayyılız, ters kelepçe takılarak Merzifon Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğünü belirtti.

Olay sonrası darp raporu aldığını ve kendisini darbeden polisler hakkında şikayetçi olduğunu vurgulayan Ayyıldız, “Polislerin bu şekilde şiddet uygulamasını gerektirecek hiçbir şey yoktu. Vücudumda ağrılar var. Dayak yedim ve bir gün gözaltında kaldım. Darp raporu aldıktan sonra şikayette bulundum. Adalet yerini bulsun istiyorum” dedi. (Merzifon/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ciwan Haco’nun albümleri dijital platforma taşınıyor

SONRAKİ HABER

"Koç Üniversitesinde kedi ve köpekler kapanla dışarı atılıyor" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa