‘AKP, CHP’nin de oy verebileceği adayları gösterecek’ 

Fotoğraf: DHA

‘AKP, CHP’nin de oy verebileceği adayları gösterecek’ 

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, yerel seçimlerle ilgili kulis yazdı: AK Parti'nin İstanbul adaylarından biri herkesin aşina olduğu bir işkadını. 

Hürriyet’ten Deniz Zeyrek, AKP’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesinin beklendiğini yazdı. Zeyrek, “Son 10 günde AKP’nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum” ifadesinde kullandı. 

Zeyrek’in “Belediye seçimi dedikoduları” yazısından ilgili bölüm şöyle: 

“Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AKP orijinli olmayan “merkez-sağ/demokrat” isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP’de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor. Son 10 günde AKP’nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum. AKP’nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var:
CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali.

İYİ Parti’nin bu şehir ve ilçelerde CHP oylarını bölebilecek güçlü adaylar göstermesi.” (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Eylül 2018 10:54
www.evrensel.net
ETİKETLER yerel seçim