Amerika Açık’ta tek kadınlarda final Williams-Osaka arasında

Fotoğraflar: Mohammed Elshamy/AA

Amerika Açık’ta tek kadınlarda final Williams-Osaka arasında

Amerika Açık'ta tek kadınlar finalinde ABD'li Serena Williams ile Japon Naomi Osaka karşılaşacak.

Sezonun son grand slam tenis turnuvası Amerika Açık'ta tek kadınlarda Serena Williams ve Naomi Osaka finale yükseldi. Final maçı bugün oynanacak.

ABD'nin New York kentinde düzenlenen turnuvanın yarı finalinde 36 yaşındaki ABD’li tenisçi Serena Williams ile 19 numaralı seribaşı Letonyalı Anastasija Sevastova karşılaştı.

Kariyerinin 24. grand slam şampiyonluğunu kovalayan Williams, 66 dakika süren ve 5 kez servis kırdığı maçı 6-3 ve 6-0'lık setlerle 2-0 kazanarak adını finale yazdırdı. Williams şampiyon olması halinde Avustralyalı Margaret Court'u yakalayacak.

Tek kadınlardaki diyğer yarı final mücadelesinde ise Japon Naomi Osaka, 14 numaralı seribaşı ABD'li Madison Keys'i 6-2 ve 6-4'lik setlerle 2-0 mağlup ederek kariyerinde ilk kez grand slam finaline çıktı.

Serena Williams ilk grand slam şampiyonluğunu kazandığında 1 yaşındaki olan Osaka, grand slam turnuvalarında finale yükselme başarısını gösteren ilk kadın Japon tenisçi oldu. Küçükken hep Serena Williams ile final oynamayı hayal ettiğini söyleyen Osaka, "Onu idolüm olarak değil rakibim olarak görmeliyim" dedi.

Williams ile Osaka arasındaki final maçı bugün oynanacak. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Eylül 2018 08:49
www.evrensel.net
ETİKETLER ABD Açık