Bingöl

Bingöl'de patlama: 1 çocuk öldü, 1 çocuk yaralandı

BİNGÖL’de yaşanan patlamalarda ölüm haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün de Bingöl’de meydana gelen patlamada 2 kardeşten biri yaşamını yitirirken, diğeri de yaralandı.Yayladere ilçesine bağlı Dalbasan (Seter) köyünde hayvan otlatmaya giden 2 kardeşler Ramazan Kızılgöz ile Ceylan Kızılgöl, yerde buldukları bir

BİNGÖL’de yaşanan patlamalarda ölüm haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün de Bingöl’de meydana gelen patlamada 2 kardeşten biri yaşamını yitirirken, diğeri de yaralandı.

Yayladere ilçesine bağlı Dalbasan (Seter) köyünde hayvan otlatmaya giden 2 kardeşler Ramazan Kızılgöz ile Ceylan Kızılgöl, yerde buldukları bir cisimle oynamaları sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 2 çocuktan 14 yaşındaki Ramazan Kızılgöz yaşamını yitirdiği bildirilirken, Ceylan Kızılgöz de yararlandı. Yaralı Ceylan Kızılgöz, tedavi için Elazığ’da hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

4 EYLÜLDE DE PATLAMA OLMUŞTU

Daha önce de 4 Eylülde Yedisu ilçesine bağlı Elmalı köyünün Bikan mezrasında yerde buldukları bir patlayıcının infilak etmesi sonucu Ali Sağnık, yaşamını yitirirken Sıdıka Sağnık ve Habip Sal da yaralanmıştı. (BİNGÖL)

www.evrensel.net