06 Eylül 2018 18:29
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2018 18:32

Oya Berberoğlu Ombudsmana gitti

Tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu Türkiye Kamu Başdenetçisi hukukçu Şeref Malkoç’u ziyaret etti.

Oya Berberoğlu Ombudsmana gitti

Fotoğraf: Meltem Akyol/EVRENSEL

Paylaş

On beş aydır Maltepe Cezaevi’nde tecrit koşullarında tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun eşi gazeteci Oya Berberoğlu Türkiye Kamu Başdenetçisi hukukçu Şeref Malkoç’u ziyaret etti. Önceki günkü görüşmeye ilişkin Berberoğlu şunları söyledi: “Nezaket ziyaretiydi. Kendileri görevi itibariyle bir nevi ‘halkın avukatı’, şikâyetleri değerlendirici, sorunlara çözüm bulucudur. Hukukçu da olduğu için Sayın Malkoç ile Enis’in durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulundum. Yargı kendisinin görev alanı dışında olsa da hukuki sorunu ilk ağızdan anlatmak istedim. Çok yararlandım. Sayın Malkoç’a zaman ayırdığı için teşekkür ederim.”

KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ

Berberoğlu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Berberoğlu, “Çok verimli, sohbet oldu. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan bir an önce kurtulacağına olan inancımla; iktidarıyla, muhalefetiyle dayanışma içinde, güzel yarınlar diliyorum. Hukukun üstünlüğü, tarafsız ve bağımsız yargının realize olacağını umuyorum. Enis’in de ivedilikle özgürlüğüne kavuşmasını bekliyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

ÇMO'dan uyarı: Foça’daki kirlilik kalıcı hale gelebilir

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da Çipras hükümeti güvenoyu aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa