Gomis'e 'maymun' benzetmesi yapan Hakan Hepcan beraat etti

Hakan Hepcan

Gomis'e 'maymun' benzetmesi yapan Hakan Hepcan beraat etti

Galatasaray’ın eski futbolcusu Gomis'e 'maymun' benzetmesi yapan sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan beraat etti.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Bafetimbi Gomis'e 'Maymun' benzetmesi yaptığı için "Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istenen sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan beraat etti. 

Fenerbahçeli sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maç sırasında Galatasaray'ın Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis hakkında attığı tweeti gelen tepkiler üzerine silip özür dilemişti. Gomis, Hepcan hakkında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme" suçlamasıyla dava açmıştı. 

GOMİS'E ÖVGÜ VAR

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasına tarafları avukatları temsil etti. Hepcan'ın avukatı “Gomis, topa düşmanı gibi vuruyordu, gol sevincinde ise hayvan taklidi yapıyordu. Gomis'e hakaret değil aksine övgü vardır. Müvekkilim, kendi takımı Fenerbahçe'ye serzenişte bulunmuştur. Galatasaraylılar olayı köpürtmüştür. 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme' suçunun unsurları oluşmamıştır. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum" diye konuştu. 

SUÇ UNSURLARI OLUŞMADI

Mahkeme, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik  Etme" suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Hakan Hepcan'ın beraatine karar verdi. (İstanbul/DHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2018 14:09
www.evrensel.net
ETİKETLER Hakan Hepcan