Barbaros Şansal'a KKTC'de sözlü taciz, tehdit ve hakaret

Modacı-Yazar Barbaros Şansal, KKTC'de Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı Buray Büsküvütçü tarafından sözlü tacize uğradı.

05 Eylül 2018 19:56
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2018 13:41
Paylaş

Moda Tasarımcısı-Yazar Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gittiği restoranda, Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü tarafından sözlü tacize, tehdide ve hakarete uğradı. Büsküvütçü'nün "Sosyal medyadan küfrettiğin KKTC'de ne işin var?" dediği Şansal, tepki vermedi. Olayın ardından Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile Genel Sekreteri Aktaç Atai hakkında, 'rahatsızlık' ve 'uygunsuz tavır ile hakaret' suçlarından dava açıldı.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle, geçen yıl, KKTC'den sınır dışı edilip, Türkiye'ye gönderilen ve hakkında yargı süreci başlatılan moda tasarımcısı Barbaros Şansal hakkındaki 'sınır dışı' kararı yeni hükümet tarafından kaldırılmıştı. KKTC'de bulunan Şansal, gittiği restoranda MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ve parti üyeleriyle karşılaştı. Büsküvütçü, Şansal'a "Güneye gidip, bize 'İşgalci' diyorsun, bize sövüyorsun; utanmadan buraya geliyorsun. Sosyal medyadan küfrettiğin KKTC'de ne işin var?" dedi. 

Çevrede oturan diğer yurttaşlar, hakaret eden Büsküvütçü'ye tepki göstererek taciz ve hakaretlerini sonlandırmasını istedi.Şansal ise Büsküvütçü'yü dinleyerek, tepki vermedi. Görüntüler, restorandaki müşteri tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

DAVA AÇILDI

Restoran sahibinin şikayeti üzerine, MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile Genel Sekreteri Aktaç Atai'nin olayla ilgili polis merkezinde ifadesi alındı. Mahkemeye sevk edilen Büsküvütçü ile Atai hakkında, 'rahatsızlık' ve 'uygunsuz tavır ile hakaret' suçlarından dava açıldı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

HDP’den Yol-İş Sendikasına ziyaret

SONRAKİ HABER

Polis kadına tecavüz etti, amirler üzerini örtmeye çalıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa