05 Eylül 2018 15:32

Fatsa'da taş ocağı şikayeti: Tespit var, 'dur' diyen yok

Ordu'da çevreye zarar verdiği tespit edilen taş ocağı için kapasite artırımı başvurusu yapıldı. ORÇEV, 'Şikayete rağmen yaptırım yok' diyor.

Fatsa'da taş ocağı şikayeti: Tespit var, 'dur' diyen yok

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Fatsa’daki taş ocağının yönetimi, ocağın çevreye verdiği zararın tespiti yapılmasına rağmen kapasite artırımı için başvuru yaptı. Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Başkanı Gül Ersan, halkın taş ocağına karşı şikayet dilekçeleri verdiğini ama şirkete karşı yaptırımda bulunacak bir makam bulunamadığını söyledi.

Ersan, Fatsa’nın Salihli Mahallesi’nde yıllardır faaliyet gösteren Demirten AŞ’ye ait bazalt taş ocağı ile ilgili taş ocağı çevresinde yaşayanlarca birçok kuruma şikayet dilekçeleri yazıldığını ancak bir sonuç alınamadığını belirterek “Mahalle halkı tarafından yapılan şikayet üzerine DSİ 75. Şube Müdürlüğünün teknik elemanlarınca inceleme yapılmış; şirket tarafından yapılan iki adet menfezin dere yatağındaki su akışını engellediği tespit edilmişti” dedi.

Ersan, önlem alınmasını beklerken şirketin işletmeyi büyütmek için ÇED başvurusu yaptığını belirterek “ÇED raporu onaylandı ve ÇED süreci başladı” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Ağustos’ta 41 kadın erkekler tarafından öldürüldü

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu, Akşener'e misafir oldu; 'ittifakta sorunlar aşıldı'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa