KKTC’de hayvan üreticileri, zamlar nedeniyle Tarım Bakanlığı’nı bastı

Fotoğraf: DHA

KKTC’de hayvan üreticileri, zamlar nedeniyle Tarım Bakanlığı’nı bastı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri zamları protesto amacıyla Tarım Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek amacıyla Tarım Bakanlığı önünde eylem yaptı. Sloganlar atıp, bakanlık binasına girmeye çalışanlarla polis arasında arbede yaşandı. Bakan Erkut Şahali ile yaptıkları konuşmadan tatmin olmayan hayvancılar, bu kez de Maliye Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti.

Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek için Lefkoşa'da KKTC Tarım Bakanlığı önünde bir araya geldi. Katırlarla ve traktörlerle gelen eylemciler, 'Bakan istifa' ve 'Açız' sloganları attı, bir süre sonra da kalabalık, bakanlık binasına yürüdü.

Bina girişinde toplananlar ile polis arasında arbede yaşandı. Bu sırada binanın bazı camları kırıldı.

Fotoğraf: DHA

Tarım Bakanı Erkut Şahali, eylem yapanlarla görüşmek için dışarı çıktı. Bakan Şahali, eylemcilerle yaptığı konuşmada, döviz kurundaki yükseliş nedeniyle ülkenin ekonomik kriz yaşandığını belirterek, yaptıkları eylemde haklı olduklarını söylerdi. Şahali, “Bu devlet, dayanabileceği yere kadar dayandı. Arpanın fiyatını değiştiremedik” dedi. Hep birlikte ekonomik çıkmazdan kurtulacaklarını kaydeden Şahali, “Biz elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Bakanla yaptıkları konuşmadan tatmin olmadıklarını söyleyen eylemciler, istifa sloganları eşliğinde Maliye Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Eylül 2018 15:11
www.evrensel.net
ETİKETLER KKTC