05 Eylül 2018 14:01
Son Düzenlenme Tarihi: 05 Eylül 2018 15:11

KKTC’de hayvan üreticileri, zamlar nedeniyle Tarım Bakanlığı’nı bastı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri zamları protesto amacıyla Tarım Bakanlığı önünde eylem yaptı.

KKTC’de hayvan üreticileri, zamlar nedeniyle Tarım Bakanlığı’nı bastı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek amacıyla Tarım Bakanlığı önünde eylem yaptı. Sloganlar atıp, bakanlık binasına girmeye çalışanlarla polis arasında arbede yaşandı. Bakan Erkut Şahali ile yaptıkları konuşmadan tatmin olmayan hayvancılar, bu kez de Maliye Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti.

Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek için Lefkoşa'da KKTC Tarım Bakanlığı önünde bir araya geldi. Katırlarla ve traktörlerle gelen eylemciler, 'Bakan istifa' ve 'Açız' sloganları attı, bir süre sonra da kalabalık, bakanlık binasına yürüdü.

Bina girişinde toplananlar ile polis arasında arbede yaşandı. Bu sırada binanın bazı camları kırıldı.

Fotoğraf: DHA

Tarım Bakanı Erkut Şahali, eylem yapanlarla görüşmek için dışarı çıktı. Bakan Şahali, eylemcilerle yaptığı konuşmada, döviz kurundaki yükseliş nedeniyle ülkenin ekonomik kriz yaşandığını belirterek, yaptıkları eylemde haklı olduklarını söylerdi. Şahali, “Bu devlet, dayanabileceği yere kadar dayandı. Arpanın fiyatını değiştiremedik” dedi. Hep birlikte ekonomik çıkmazdan kurtulacaklarını kaydeden Şahali, “Biz elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Bakanla yaptıkları konuşmadan tatmin olmadıklarını söyleyen eylemciler, istifa sloganları eşliğinde Maliye Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Pakistan'da bakan, yolsuzluk soruşturması nedeniyle istifa etti

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa