05 Eylül 2018 02:48
Son Güncellenme Tarihi: 05 Eylül 2018 00:00

İYİ Parti'de İzmir ve Antalya teşkilatı istifa etti

İYİ Parti'nin İzmir’de İl Başkanı Koray Ükünç ve yönetim kurulu üyeleri ile Antalya teşkilatı yaptıkları toplantının ardından istifalarını sundu.

İYİ Parti'de İzmir ve Antalya teşkilatı istifa etti

Fotoğraf: Gökhan Ceylan/DHA

Paylaş

İYİ Parti Genel Merkezi'nin, 81 il başkanının yönetimleri ile birlikte istifa etmesini istemesinin ardından İzmir'de il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları toplantının ardından istifalarını sundu.

İYİ Parti Genel Merkezi, 30 Ağustos'ta 81 il teşkilatının istifa etmesini istedi. Genel Merkez'in talebinin ardından İzmir'de İl Başkanı Koray Ükünç ve yönetim kurulu üyeleri, son toplantılarını bugün akşam saatlerinde yaparak, konuyu değerlendirdi. İl Yönetimi, Genel Merkez'in isteği doğrultusunda istifa etme kararı aldı. Yapılan toplantının ardından asil yönetim, yedek yönetim ve disiplin kurulu üyesi toplam 150 kişi, görevi bıraktı.

İYİ Parti Genel Merkezi'nin çağrısı üzerine Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır ve yönetimi de istifa etti.

İYİ Parti'de taşra teşkilatlarında yapılacak revizyon için bütün il başkanları ve yönetimlerinin istifası istendi. Antalya'daki parti yönetimi de bu çağrıya uydu. İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ve ekibi, istifalarını genel merkeze gönderdi.

Milletvekili seçimlerinde aday olabilmek için teşkilatlarda istifalar yaşandığını belirten Sağır, bunun da teşkilatlarda kısmen zaaflara neden olduğunu kaydetti. Sağır, “Böyle bir zaafı ortadan kaldırmak, yerel seçimlerde aday olmak isteyen arkadaşların teşkilattan ayrılması için bu karar gerekliydi. Seçimlere teşkilatların güçlü girebilmesi için alınmış bu kararı doğru buluyoruz” dedi.

Sağır, yapılacak kongrede aday olmayacağını da belirtti.(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

A Milli Takım, hazırlık maçında Galatasaray'ı 92-76 yendi

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu’dan belediyenin veri tabanını inceleme talimatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa