04 Eylül 2018 18:10
Son Düzenlenme Tarihi: 04 Eylül 2018 18:15

Güvenlik soruşturmasıyla işinden edilen Türkan Albayrak direnişe geçti

Sarıyer Belediyesinden güvenlik soruşturması gerekçesiyle çıkarılan Türkan Albayrak, işe geri dönene kadar hafta içi her gün eylem yapacak.

Güvenlik soruşturmasıyla işinden edilen Türkan Albayrak direnişe geçti

Türkan Albayrak (Fotoğraf: Evrensel)

Paylaş

Sarıyer Belediyesinde çalışırken güvenlik soruşturması gerekçesiyle işten atılan Türkan Albayrak, işe geri dönebilmek için direnişe başladı.

AKP iktidarı tarafından KHK ile getirilen kadro düzenlemesi binlerce işçiyi mağdur etti, güvenlik soruşturması gerekçesiyle işçiler işlerinden edildi. Sarıyer Belediyesinde çalışan işçi Türkan Albayrak da önce “kadroya” alındı ancak aylar sonra, çalıştığı Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezinden güvenlik soruşturması gerekçesi ile bayram öncesi işten atıldı. Türkan Albayrak, bu hafta başından itibaren Sarıyer Kaymakamlığı yanındaki parkta işine geri dönebilmek için oturma eylemine başladı.

Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasının ardından alana gelen polis, Albayrak’ı ve ona destek veren 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar daha sonra serbest bırakıldı. Türkan Albayrak, işine geri dönene kadar hafta içi her gün 13.00-17.00 saatleri arasında eylemini sürdüreceğini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Mehmet Sincar’ın öldürülmesinin üzerinden çeyrek asır geçti

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa