04 Eylül 2018 16:49

Çeşme'de, tarihi kilisede klasik müzik dinletisi

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, tarihi Aya Haralambos Kilisesi'nde gerçekleştiriliyor.

Fotoğraf: Çeşme Belediyesi Basın Bülteni

Paylaş

Çeşme Belediyesi ve Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 4.'sü düzenlenen Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, Çeşme çarşısındaki tarihi Aya Haralambos Kilisesi'nde gerçekleştiriliyor.

Türkiye’den ve yurt dışından Çeşme’ye gelecek müzik öğrencileri, Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi kapsamında, 9 gün boyunca, her biri alanında uzman eğitmenlerle çalışma fırsatı yakalıyorlar.

4. Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, Pazartesi günü, gerçekleştirilen açılış konseri ile başladı. Flüt sanatçısı Gülşen Tatu, Camerata Saygun Oda Orkestrası eşliğinde, klasik müziğin seçkin eserlerini seslendirdi.

Festival programına göre;

5 Eylül Çarşamba günü, saat 20.30'da, solist olarak sahne alacak piyanoda Anja David ve kemanda Sena Umul, Camerata Saygun orkestrası eşliğinde, Avusturyalı bestecilerin eserlerini seslendirecekler.

6 Eylül Perşembe günü, flütte Gülşen Tatu, kontrbasta ise Onur Özkaya, Oda Müziği akşamında seçkin eserlerle sanatseverlerin karşısında olacak.

7 Eylül tarihinde, saat 20.30'da gerçekleştirilecek Vivaldi gecesinde, İtalyan Violinist Domenico Nordio, kemanıyla, Vivaldi'nin ünlü bestesi "Mevsimler"i seslendirecek.

8 Eylül Cumartesi günü saat 20.30'da Camerata Saygun Orkestrası'nın konseri gerçekleştirilecek. Pelin Halkacı Akın ve Mehmet Yasemin'in keman, Ayla Uludere ve Beste Yalı'nın flüt ve Nikolaus Trieb'in viyolonsel çalacağı konserde, Bach, Vivaldi, Ravel ve Tchaikowsky'nin seçkin eserleri seslendirilecek.

Festivalde, 9 Eylül Pazar günü, saat 20.30'da, "Usta'ya Saygı" konseri gerçekleştirilecek. 84 yaşındaki Avusturyalı usta kemancı Lukas David ile piyanoda Anja David, klasik müziğin seçkin eserleri ile sanatseverlere müzik keyfi yaşatacaklar.

Festival kapsamında, 10 Eylül Pazartesi günü, saat 20.30'da, Nikolaus Trieb ve dostları, Oda Müziği konseri ile sanatseverlerle buluşacak. Konserde; Nikolaus Trieb/çello, Eren Aydoğan /piyano, Mehmet yasemin/keman ve Consuelo Redondo-Gomez /viyola çalacak.

Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, festival süresi boyunca usta müzisyenlerden ve eğitmenlerden eğitim alacak olan akademi öğrencilerinin konseri ile sona erecek. (İZMİR)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bize kadro değil, ancak kriz vurur!

SONRAKİ HABER

ŞPO İzmir: Folkart Incity'nın inşaatı durdurulmalıdır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...