04 Eylül 2018 18:22

Karşıyaka’da Basın Özgürlüğü Ödülleri

İzmir’de 7. kez düzenlenen Basın Özgürlüğü Ödülü bu yıl Uluslararası Basın Enstitüsü adına Türkiye Temsilcisi Kadri Gürsel’e verilecek.

Paylaş

Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından 7. kez düzenlenen Basın Özgürlüğü Ödülü, bu yıl Uluslararası Basın Enstitüsü adına, Türkiye Temsilcisi Kadri Gürsel’e verilecek. Ödül töreni 7 Eylül Cuma günü saat 16.00’da Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl geleneksel olarak verilen ‘Basın Özgürlüğü Ödülü’ bu yıl; Uluslararası Basın Enstitüsü’ne verildi. Kurumun, Türkiye’deki bağımsız ve özgür basın kuruluşlarının desteklenmesi amacıyla geçtiğimiz aylarda başlattığı abonelik ve gazete alma kampanyası ödüle gerekçe olarak gösterildi.

TÖREN 7 EYLÜL’DE

Ödülü, Uluslararası Basın Enstitüsü adına Türkiye Temsilcisi Gazeteci Kadri Gürsel alacak. Ödül töreni 7 Eylül Cuma günü, saat 16.00’da Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Gürsel’in yanı sıra, Uluslararası Basın Enstitüsü Direktörleri Caroline Stockford ve Ravi Prasad ile AB Türkiye Delegasyonunu temsilen Elçi Müsteşar Simona Gatti ile Avrupa Komisyonu Temsilcisi Seda Erdem de katılacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ne yazık ki gazetecilerin özgürlüklerinin ellerinden alındığı, bağımsızlıklarının sorgulandığı bir süreci yaşıyoruz. Kadri Gürsel de geçen yıl bu demokrasi mücadelesinde iktidara karşı bedel ödemiş çok değerli isimlerden bir tanesi” dedi. İGC Başkanı Misket Dikmen ise “Basın emekçilerine desteğini göstermek ve basın özgürlüğünün önemine bir kez daha dikkat çekmek adına, herkesi bu anlamlı törene bekliyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Suikastin ardından DNR’ın yeni devlet başkanı Trapeznikov oldu

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu’dan belediyenin veri tabanını inceleme talimatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa