03 Eylül 2018 11:20
Son Düzenlenme Tarihi: 03 Eylül 2018 11:45

Piyanist Uğurlu da Sabah’a röportaj verdi, 'Başkan Erdoğan' dedi

Hükümete yakın Sabah gazetesine röportaj veren ünlülerin arasına Piyanist Tuluyhan Uğurlu da katıldı. 

Piyanist Uğurlu da Sabah’a röportaj verdi, 'Başkan Erdoğan' dedi

Sabah Gazetesi

Paylaş

Piyanist Tuluyhan Uğurluda Sabah’a röportaj veren ünlülerin arasına katıldı. Sabah’ın Günaydın ekinden Tuba Kalçık'a konuşan Uğurlu, sık sık “Başkan Erdoğan” ifadesini kullandı ve Sabah’a röportaj veren kişilerin eleştirilmesini de şu sözlerlerle tepki gösterdi: 'Şu gazete yandaş', 'Bu gazete iktidara yakın' diye ayrım yapılmasına karşıyım. Kimseyi SABAH'a konuştu diye yaftalayamazsınız.”

Uğurlu ayrıca, “Bir gün de muhalefet lideri çıkıp 'Şu hizmetlerinden dolayı AK Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a teşekkür ederiz' demedi ya da 'Çok güzel hizmetler yaptınız ama...' diye başlayıp yapıcı bir eleştiride bulunmadı” diye yakındı.  

Röportajdan ilgili bölümler şöyle: 

Geçtiğimiz günlerde Amerika'nın Türkiye'yi hedef alan saldırılarına karşı tavır almak için sanat dünyasına çağrıda bulunmuştunuz. Bu çağrınız sanat dünyasında karşılık buldu mu?
Çağrım karşılık bulmadı. Ne yazık ki bu konuda duyarsız kalındı. Bu ülkede yıllarca Filistin davasına kafa yoran sol, Başkanımız Filistin'e sahip çıkıyor diye şimdi bu davayı sahiplenmiyor. Niye? Erdoğan sahip çıkıyor diye. İşte bu durum hastalıklı bir tutumdur. Erdoğan, muhalefetteki bir kesimin dengesini bozdu çünkü arka arkaya büyük zaferle çıktı seçimlerden. Başarı çıtasını her seçimde daha da ileriye taşıdı, halkımızın teveccühünü kazandı. İşte bu da dengesini bozdu bir kesimin. Başkan Erdoğan o kadar büyük hizmetler yaptı ki ülkemize... Bir gün de muhalefet lideri çıkıp 'Şu hizmetlerinden dolayı AK Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a teşekkür ederiz' demedi ya da 'Çok güzel hizmetler yaptınız ama...' diye başlayıp yapıcı bir eleştiride bulunmadı. İşte bunun yapıldığı gün muhalefet cephesinde bir şeylerin değiştiğini söyleyebiliriz. Konu muhalefetten açılmışken; CHP ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Ben CHP'li ve Atatürkçü bir aileden gelen biri olarak şunu söylemek isterim ki, CHP, Atatürk'ün partisi değil artık. CHP, mezhepçilik yapanların yoğun olarak bulunduğu bir parti haline geldi. Üzülerek söylüyorum ki, Atatürk'e en büyük zararı bugünkü CHP veriyor. CHP baştan ayağa yenilenmeli, kuruluş ayarlarına geri dönmeli.

Sosyal medyada özellikle SABAH gazetesine konuşan sanatçılar, belli kesimlertarafından linç ediliyor. Siz sosyal medyadaki bu tahammülsüzlüğü neye bağlıyorsunuz?
Politik açıdan ayrıştığımız için böyle oldu diye düşünüyorum. Bizim tekrar bir araya gelip kenetlenmemiz gerekiyor. 'Şu gazete yandaş', 'Bu gazete iktidara yakın' diye ayrım yapılmasına karşıyım. Kimseyi SABAH'a konuştu diye yaftalayamazsınız. SABAH gazetesine yandaş diyenlere soruyorum; AK Parti televizyonu diye bir kanal bilmiyorum ama Halk televizyonu diye bir kanal var. Halk televizyonunu nasıl adlandıracağız o zaman? Bizim bu tarz yaklaşımları aşmamız gerekiyor. Yıllarca bu ülkede değerli işler yapmış insanlara SABAH'a konuştu diye hakaret etmek kimsenin haddi değil. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Muhalefet yıllarca 'Mahalle baskısı var' diyordu. Bir mahalle baskısı varsa, bu muhalefet kesiminde var. Kendi öz değerlerimize dönmeliyiz. Anadolu kültürünün merkezinde hoşgörü, insan sevgisi var. Biz bu değerlerimizi unutmadan birbirimize yaklaşmalıyız. Eğer biz birbirimize düşersek güçsüzleşiriz, o zaman da emperyal güçler gelir bizi bölüp yönetmek ister. Lütfen bu tuzağa düşmeyelim. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

KYK yurt başvuruları başladı, 10 Eylül Pazartesi sona erecek

SONRAKİ HABER

Trafoya girdiler, akıma kapıldılar: 1 ölü, 1 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa