03 Eylül 2018 08:11
Son Düzenlenme Tarihi: 03 Eylül 2018 08:16

Eren Erdem'den PM'ye mektup: Tutuklanan, CHP’nin bizzat kendisidir

Eren Erdem'den CHP PM’ye mektup: Parti Meclisimizin sırtındaki büyük sorumlulukların ağırlığını taşıyabilecek bir mücadeleye girişmesini umuyorum.

Eren Erdem'den PM'ye mektup: Tutuklanan, CHP’nin bizzat kendisidir

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP’nin, tutuklu Parti Meclisi (PM) üyesi Eren Erdem, 29 Ağustos’ta gerçekleştirilen PM toplantısına, bulunduğu Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi.

Toplantıda Eren Erdem’in mektubunu PM üyesi Emre Çam okudu.

Erdem mektubunda şunları kaydetti: “Ben, partim, yoldaşlarım ve bu ülkenin cumhuriyetçi demokrat insanları için tutuklandım. Dosyamda bir tek delilin olmayışı bunun en açık göstergesidir. Burada tutuklanan Eren Erdem ya da Enis Berberoğlu değildir. 95 yıllık çınarın, CHP’nin en üst karar organının bizzat kendisidir. Bugün burada yazdığım mektup ile hem tarihe hem parti hafızamıza hem CHP tutanaklarına not düştüğümün farkındayım. Bu düşüncelerim çerçevesinde Parti Meclisimizin bugünden itibaren sırtındaki büyük sorumlulukların ağırlığını taşıyabilecek bir mücadeleye girişmesini umuyorum. Cezaevinde insanın en büyük yoldaşı umuttur. Bu umut benim nezdimde, bütün özgürlüğü gasp edilmişlerin ve mağdurların umududur.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Suriyeli Bakan: Türkler İdlib'in Suriye toprağı olduğunu anlamalı

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa