31 Ağustos 2018 21:16
Son Düzenlenme Tarihi: 31 Ağustos 2018 21:26

Bahçeli: 24 Haziran kazanımları 31 Mart'ta heba olmayacak

MHP Lideri Devlet Bahöçeli yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu, ittifak sinyali verdi.

Bahçeli: 24 Haziran kazanımları 31 Mart'ta heba olmayacak

Fotoğraf: Kayhan Özer/AA

Paylaş

Bahçeli, Etimesgut Belediyesi'nce 41 eserin temel atma ve açılış töreninde konuştu. Yerel seçimler üzerine açıklama yapan Bahçeli AKP ile ittifak sinyali verdi ve “24 Haziran kazanımları 31 Mart'ta heba olmayacak"  dedi. Bahçeli ayırca, “Türkiye'de PKK'nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalı, 15 Temmuz öncesine dönülmemeli, CHP-HDP ve yedekleriyle kurulan karanlık ittifakın hesabı cumhurun iradesiyle bozulmalıdır” dedi. 

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle: 

* "ABD uluslararası hukuka aykırı fiillerin, korsan ve karaborsa devlet mantığının odağı haline gelmiştir. Buna rağmen Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur."

* “Türkiye'yi teslim almaya, papazı bahane ederek duruşumuzu bozmaya, milletimizi pes ettirmeye Pensilvanya bekçilerinin, zulüm nöbetçilerinin güçleri de takatleri de yetmeyecektir."

* “Döviz, faiz, borç ve enflasyon girdabında boğulmamızı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Devlet ve hükümete desteğimiz tamdır. Cumhur İttifakı, alayının karşısındadır." 

* "Özellikle başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ilaveten diğer 27 büyükşehir belediye yönetimi zillete yakasını kaptıran, ülkesine çelme takan, üstelik FETÖ-PKK-PYD'nin yörüngesine sabitlenen partilerin asla kontrolüne girmemeli, yönetimine geçmemelidir. Bu tarihi bir sorumluluktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başarısı ve tam manasıyla tesisi maksadıyla büyükşehir belediyelerin buna uygun yönetimi de beka meselesidir, geleceğimiz için vazgeçilmez değerdedir."

* “Türkiye'de PKK'nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalı, 15 Temmuz öncesine dönülmemeli, CHP-HDP ve yedekleriyle kurulan karanlık ittifakın hesabı cumhurun iradesiyle bozulmalıdır. Nitekim Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşen ne varsa yapmaya bütünüyle hazırdır." (AA)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’daki yerel gazeteler kapanma tehlikesi ile karşı karşıya

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa