30 Ağustos 2018 15:13

BİM’de satılan Apple ürünleri sahte çıktı; şirket ihtarname çekti

Market zinciri BİM’in geçen aylarda “lisanslı” diyerek sattığı Apple aksesuarlarının taklit olduğu ortaya çıktı.

BİM’de satılan Apple ürünleri sahte çıktı; şirket ihtarname çekti

Logo: BİM.com.tr

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan gerilim nedeniyle Apple ürünlerini boykot açıklamasının ardından BİM marketler zinciri de Apple ürünlerinin satışını durdurmuştu. Ancak BİM’in satışını durduğu Apple ürünleri sahte çıktı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre; Apple Inc’in Türkiye’deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs’ta BİM’e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin APPLE tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

'DERHAL SON VERİLSİN'

İhtarnamenin sonuç bölümünde, BİM tarafından Apple markasının haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuar cinsi taklit eşyaların imha edilerek Apple’a teslim edilmesi, taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi. Ayrıca, BİM’in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak Apple’a bildirilmesi de talep edildi. BİM’in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi. Sahte telefonların yangına sebep olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Trabzonspor-Galatasaray maçını Fırat Aydınus yönetecek

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu’dan belediyenin veri tabanını inceleme talimatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa