11 Eylül 2012 05:45

Eğitim Sen’e ırkçı saldırı

Mersin’de kimliği belirsiz yaklaşık 15 kişi, ırkçı sloganlar eşliğinde Eğitim Sen binasına girerek duvarlarda bulunan tüm tabelaları aşağıya indirilerek parçaladı.Mersin’in Akdeniz İlçesi İstiklal Caddesi'nde bulunan Eğitim Sen Şube binası ile SDP’nin parti tabelaları ülkücü grup tarafından parçala

Eğitim Sen’e ırkçı saldırı

Paylaş


Mersin’in Akdeniz İlçesi İstiklal Caddesi'nde bulunan Eğitim Sen Şube binası ile SDP’nin parti tabelaları ülkücü grup tarafından parçalandı. Dün gece geç saatlerinde yaklaşık 15 kişi olduğu belirtilen grubun ırkçı sloganlar atarak Eğitim Sen binasının kapısına 3 hilal ile ırkçı yazılamalar yaptıktan sonra bina girişinde bulanan Eğitim Sen ile SDP tabelalarını indirilerek parçalandı. Ardından binanın 2. ve 3. katında bulunan tabelalar teker teker indirilerek parçalandı. Bina sakinleri olayı panikle seyrettiklerini ‘ancak binayı ateşe verirler’ korkusuyla müdahale edemediklerini kaydetti.

Olay yerine gelen polisler parmak izi alırken, konu ile ilgili sert açıklama yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Remzi Çiftçi, 4+4+4 sistemine karşı çıktıkları için bizzat Başbakan ile Milli Eğitim Bakanı tarafından hedef gösterildiğini ifade ederek, herhangi bir üyelerinin başına bir şeyin gelmesi halinde sorumluluğun hükümette olduğunu kaydetti. Çiftçi, "Dün gece ırkçı faşist bir grup sloganlar şeklinde sendika binamıza girmiş, önüne gelen ne varsa kırıp parçalamıştır. Ancak biz çok iyi biliyoruz ki bu ırkçı grupları kışkırtan bizzat Başbakan ile Milli Eğitim Bakanıdır. Bu yasaya karşı çıkan bir ailenin evini nasıl ateşe verdiyseler bugün de 4+4+4 sistemine karşı çıktığımız için sendikamızın duvarlarına ırkçı faşist yazılamalar yazılarak tabelalarımız indirilmiştir. Bundan sonra tek bir üyemizin başına kötü bir şey gelirse bundan Başbakan sorumludur” dedi.

Parti tabelaları kırılan SDP Mersin İl Başkanı Serkan Kaya ise, Mersin’de büyük provaksiyon peşinde olanların halkları karşı karşıya getirmek istediğine dikkat çekerek, saldırıdan Mersin Valisi ile emniyet müdürlüğünü sorumlu tuttu. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Zonguldak'taki göçükte 1 işçi mahsur kaldı

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa