28 Ağustos 2018 20:51

Sezen Aksu’dan, Adile Naşit adına hatıra ormanı 

Sezen Aksu, 1987 yılında hayatını kaybeden sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit anısına, 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı kurdu.

Sezen Aksu’dan, Adile Naşit adına hatıra ormanı 

Fotoğraf: Lubunya/Wikimedia Commons (CC-BY-SA 4.0)

Paylaş

Sezen Aksu, 1987 yılında hayatını kaybeden sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit anısına, 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı kurdu. Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliği ile Denizli’de tesis edilen sahalara kızılçam türü fidan dikimleri yapıldı. Fidanların 2 bin 152 adedi Çal ve 2 bin 848 adedi ise Sundurlu’da bulunan iki ayrı ağaçlandırma sahasında toprakla buluştu.

BUGÜNE KADAR 19 BİN FİDAN DİKTİ

Sezen Aksu 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümünü TEMA Vakfı’nın Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı’na aktararak 5 bin adet fidan diktirmişti. Öte yandan, 2008 yılında müzisyenler Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı’nın adlarına 4 bin adet fidanı TEMA Vakfı’nın Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı’nda, 2015 yılında ise söz yazarı Aysel Gürel adına Balıkesir Kepsut’ta 5 bin adet fidanı Aysel Gürel Hatıra Ormanı’nda toprakla buluşturmuştu. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yunanistan'daki mülteci kampında şiddet

SONRAKİ HABER

Varşova Konferansı: İsrail ile normalleşme zirvesi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa