Tutuklu Gazeteci Dayan, 7 Eylül’deki davasına katılım çağrısı yaptı

Fotoğraf: MA

Tutuklu Gazeteci Dayan, 7 Eylül’deki davasına katılım çağrısı yaptı

Tutukluluğunun üzerinden 2 yıl geçen Gazeteci Arafat Dayan, 7 Eylül’de İstanbul’da görülecek davası için katılım çağrısı yaptı.

İzmir Aliağa T- Tipi  Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Gazeteci Arafat Dayan, 7 Eylül’de İstanbul’da görülecek davası için katılım çağrısı yaptı.

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat’a tutuklu bulunduğu cezaevinde mektup gönderen Arafat Dayan, 7 Eylül’de Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayında iki davasının birlikte görüleceğini söyledi. Dayan, görülecek dava için gazetecilere ve aralarında Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin de olduğu basın örgütlerine davaya katılma çağrısında bulundu.

TUTUKLUĞUN ÜZERİNDEN İKİ YIL GEÇTİ

Arafat Dayan, 1 Temmuz 2016’da Mersin’in Tarsus ilçesinde ehliyet değişimi için gittiği Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğünde hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesi ile gözaltına alındı. Demokratik Ulus gazetesinin eski Yazı İşleri Müdürü olan Dayan, savcılık ifadesi ardından tutuklanma talebiyle sorgu hakimliğine sevk edildi. Sorgu hakimliğinde alınan ifadesi ardından Dayan, tutuklanarak Silifke Cezaevi’ne gönderildi. Arafat Dayan, daha sonra İzmir Aliağa T- Tipi  Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. (İstanbulEVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Ağustos 2018 13:22
www.evrensel.net
ETİKETLER Arafat Dayan