24 Ağustos 2018 20:50

İsrail askerleri Gazze sınırında 50 Filistinliyi yaraladı

Gazze Şeridi sınırındaki 'Büyük Dönüş Yürüyüşü' eylemlerine gerçek mermi ile saldıran İsrail askerleri, 50 kişiyi yaraladı.

İsrail askerleri Gazze sınırında 50 Filistinliyi yaraladı

Fotoğraf: Mustafa Hassona/AA

Paylaş

İsrail askerlerinin, Gazze Şeridi sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen eylemlere gerçek mermiyle müdahalesinde 50 Filistinli yaralandı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 50 Filistinlinin yaralandığı belirtildi, yaralıların durumuna ilişkin detaylı bilgiye yer verilmedi. 139 Filistinlinin de göz yaşartıcı gazdan etkilendiği aktarıldı. 

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42. yılı nedeniyle 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adıyla barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri, sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail askerlerinin 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl gösterilere müdahalesinde, şu ana kadar aralarında 3 sağlık görevlisi ile 2 gazetecinin de bulunduğu 160'tan fazla kişi yaşamını yitirdi. (AA)

ÖNCEKİ HABER

THY'den dönüş uyarısı: Check-in'leri yapın, havalimanına erken gelin

SONRAKİ HABER

Kargıcak Koyu'ndaki ağaçların kesilmesi protesto edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa