10 Eylül 2012 14:43

AYÖP: ‘40 bin atama söylemi, reklamdan ibarettir’

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) öğretmen atamaları için yapılan törenle aynı saatlerde Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) üyeleri atamaları protesto etti. Bakanlığa yürüyüşleri engellenen platform üyeleri adil dağıtım yapılmadığına dikkat çekerek, 40 bin atamanın reklamdan ibaret olduğunu s&

AYÖP: ‘40 bin  atama söylemi, reklamdan ibarettir’
Paylaş

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) öğretmen atamaları için yapılan törenle aynı saatlerde Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) üyeleri atamaları protesto etti. Bakanlığa yürüyüşleri engellenen platform üyeleri adil dağıtım yapılmadığına dikkat çekerek, 40 bin atamanın reklamdan ibaret olduğunu söylediler.
Kızılay YKM önünde AYÖP’lüler adına konuşan Canan Kılıç, “40 bin atama yapılacak dediler. Ağzımıza bir parmak bal çaldılar. Sus payına karşılık bugün alanlarda olmak için birçok nedenimiz var. 40 bin atama sadece hükümet yetkilileri ve medya organlarının reklamlarından ibarettir” dedi. 40 bin kontenjanın kamuoyuna reklam edilerek sunulmasına tepki gösteren Kılıç, atama kontenjanlarında adil bir dağıtım yapılmadığına dikkat çekti. Atamaların birkaç branş üzerinden yapıldığına dikkat çeken Kılıç, “Türkiye’nin tüm branşlarda binlerce öğretmene ihtiyacı var” dedi. Kılıç, bu açığın da 100 binin çok üzerinde ücretli öğretmen alımı ile kapatılacağını belirtti. AKP iktidarının öğretmenlik mesleğini siyasi malzeme haline dönüştürdüğünü ifade eden Kılıç, adaletli atama taleplerini dile getirdi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘12 Eylül AKP ile devam ettiriliyor’

SONRAKİ HABER

Gitme,görme,duyma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...