Sanders 2020’de Trump’ı geçebilir


Fotoğraf: Nick Solari/Wikimedia Commons (CC-BY-SA)

Sanders 2020’de Trump’ı geçebilir

ABD’de bir sonraki başkanlık seçimiyle ilgili yapılan bir ankette Demokrat Partili Bernie Sanders’ın Trump’tan daha çok oy alabileceği sonucu çıktı.

ABD’de bir sonraki başkanlık seçimiyle ilgili olarak Politico/Morning’in yaptığı bir ankette Senatör Sanders büyük destek topladı. Son seçimde Clinton ile giriştiği ön seçim yarışını az farkla kaybeden Sanders’ın seçimde aday olması halinde Trump karşında avantajlı olabileceği sonucu çıktı.

Yapılan ankette, 2020’deki başkanlık seçiminde Demokrat Parti’nin olası başkan adaylarının Cumhuriyetçi ABD Başkanı Donald Trump karşında avantajlı olduğu ortaya çıktı. Vermont Senatörü Bernie Sanders, Trump karşısında yüzde 44’lük bir desteğe sahip. Ankette eski ABD Başkanı Barrack Obama’nın yardımcısı Joe Biden’a ise yüzde 43’lük bir destek çıktı. Ayrıca ankette Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren ise Trump’a karşı yüzde 34’lük destek topladı.

Anket, Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen ve eski kampanya direktörü Paul Manafort’un suçlu bulunmasından önce yapıldı. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Ağustos 2018 17:46
www.evrensel.net
ETİKETLER TrumpSanders