Paris'te bıçaklı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı

Görsel: Google Haritalar

Paris'te bıçaklı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı

Paris'in banliyösünde meydana gelen bıçaklı saldırıda 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Saldırgan, polis tarafından öldürüldü.

Fransa'nın başkenti Paris'in 30 kilometre batısındaki Trappes kentinin merkezinde, sabah saatlerinde bıçaklı saldırı gerçekleşti. Paris polisi, 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 kişinin de ağır yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren kişinin öldürüldüğünü duyurdu.

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere gittiği Trappes kentinde yaptığı açıklamada, saldırganın psikolojik sorunları bulunan bir suçlu olduğunu belirtti.

Saldırıda ölen kişilerin saldırganın annesi ve kız kardeşi olduğunu açıklayan Collomb, Versailles savcılığının soruşturma başlattığını bildirdi.

Yvelines Valiliğinden yapılan açıklamada, Paris'in 30 kilometre batısındaki Trappes kentinin merkezinde sabah saatlerinde bıçaklı saldırı düzenlediği belirtildi. Açıklamada, saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 kişinin ağır yaralandığı bildirilirken, saldırganın polisin düzenlediği operasyonla öldürüldüğü kaydedildi.

Europe 1'de yer alan haberde, 1982 doğumlu saldırganın Trappes'ta Camille Claudel caddesinde bir müstakil eve girdiği ve 20 dakika sonra elinde bıçakla çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Kamu yayıncısı France Info'nun haberinde ise saldırganın "Fiş S" olarak bilinen ve takip edilen kişiler arasında yer aldığı iddia edildi. BFM TV'ye göre, saldırgan 'Allahu Ekber' diye bağırdı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, saldırıyı IŞİD üstlendi. (AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Ağustos 2018 18:39
www.evrensel.net
ETİKETLER ParisFransa