21 Ağustos 2018 16:46

Hindistan’da bir kadına sokakta işkence

Hindistan’ın Bihar eyaletinde, bir kadın; 19 yaşındaki Vimlesh Shah’ı öldürdüğü iddiasıyla sokak ortasında işkenceye maruz kaldı.

Hindistan’da bir kadına sokakta işkence

Sokak ortasında gerçekleştirilen işkencenin görüntüsü WhatsApp üzerinden dolaşıma sokuldu

Paylaş

Hindistan’ın doğusundaki Bihar eyaletinde bir kadın, bir erkeği öldürdüğü şüphesiyle saldırgan bir grup tarafından soyularak sokaklarda yürütüldü ve dövüldü. Polis, 15 kişiyi gözaltına aldı.

BBC’nin haberine göre, Bihar’da Vimlesh Shah adlı 19 yaşındaki bir gencin cesedi demir yolu raylarında bulundu. Ölen gencin komşuları polise gitmek yerine, genci öldürdüğüne inandıkları kadını kendileri cezalandırmak istedi. Kadının çıplak olarak sokaklarda yürütüldüğünü gösteren video kayıtta, çevresinde çok sayıda erkeğin olduğu görülüyor. Polis, WhatsApp üzerinden dolaşıma sokulan bu videolardan birinin tespit edilmesi üzerine harekete geçti. Şiddete ve tacize uğrayan kadın hastanede tedavi altına alındı. Saldırganlar mahalledeki bazı dükkanları, evleri ve araçları da ateşe verdi. Polis ise, 19 yaşındaki gencin ölüm sebebi ile ilgili otopsi raporunun beklendiğini açıkladı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Sakaryaspor taraftarlarından 'Atatürk Stadyumu müze olsun' kampanyası

SONRAKİ HABER

PSAKD, yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa