10 Eylül 2012 09:29

Talas gizlice Umman’ı ziyaret etti

SURİYE ordusunda tüm general olan ve Esad karşıtı güçlerle hareket eden Menaf Talas Ürdün’ün başkenti Umman’a gizli bir ziyaret gerçekleştirdi.İngiltere’de yayınlanan El Kuds El Arabi gazetesinin haberine göre; Talas, ziyareti sırasında ‘olağan faaliyetlerde’ bulundu. Olayın siyasi boyutlarından çek

Talas gizlice Umman’ı ziyaret etti

Paylaş

SURİYE ordusunda tüm general olan ve Esad karşıtı güçlerle hareket eden Menaf Talas Ürdün’ün başkenti Umman’a gizli bir ziyaret gerçekleştirdi.
İngiltere’de yayınlanan El Kuds El Arabi gazetesinin haberine göre; Talas, ziyareti sırasında ‘olağan faaliyetlerde’ bulundu. Olayın siyasi boyutlarından çekinen Ürdün 3 gün önce gerçekleşen ziyareti inkar etti. Talas’ın ziyareti sırasında Suriyeli ve Ürdünlü yetkililerle görüştüğü belirtiliyor. Haberde Talas’ın Ürdün ziyaretini Avrupa ve özellikle Fransa’nın desteği ile gerçekleştiği yorumları yapılırken, internetten yayın yapan Umman gazetesi, Talas’ın Fransa’ya ait özel bir uçakla gelip gittiğini yazdı. Ürdün’de yayınlanan gazetelerde Talas’ın bu ziyareti, ‘Suriye muhalefetini’ Ürdün’de toparlamak amacıyla gerçekleştirdiği yorumları yapıldı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Halep’te patlama: 17 ölü

SONRAKİ HABER

İzmir’de 16 yılda 578 maden için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa