21 Ağustos 2018 12:45
Son Düzenlenme Tarihi: 21 Ağustos 2018 12:51

Antalya Film Festivali için sanatsal afiş

Uluslararası Antalya Film Festivali’nin sanatsal afişinde Ahmet Güneştekin’in ‘Adem ile Havva’ serisinden bir tablosu yer alıyor.

Antalya Film Festivali için sanatsal afiş


Fotoğraf: Uluslararası Antalya Film Festivali

Paylaş

Uluslararası Antalya Film Festivali’nde bu yıldan başlayarak iki afiş kullanılacak. Genel afişin yanı sıra festival, her yıl bir sanatçının eserini festivalin “sanatsal” afişine taşıyacak. Bu kapsamda ilk adım Anadolu mitolojisi ile sözlü kültürden beslenen, efsaneleri güncele renklerle bağlayan sanatçı Ahmet Güneştekin’le atıldı. Festivalin genel afişinde Altın Portakal Venüs Heykeli’yle birlikte, sanatsal afişte ressam Ahmet Güneştekin’in 2015 yılında Venedik Bienali’nde sergilendiğinde büyük ses getiren “Adem ile Havva” serisinden bir tablosu yer alıyor.

Farklı kültürlere ait mitolojik anlatıları, şimdiki zamana gönderme yaparak yeniden yorumlayan Güneştekin’in eserlerinde olduğu gibi festival de bu yıl, farklı kültürlerde yaşanan “Göç, mültecilik, ekonomik, sosyal ve duygusal dışlanmışlık” gibi hikayeleri “Çağdaş Masallar” başlığı altında sinemaseverlerle buluşturuyor. Filmlerin odak noktasında, yaşadığımız yüz yılın büyük göçlerinin ötekileştirdiği, ölümü göze alan hayata koşan mülteci yaşamlarının başrolündeki insan yer alıyor. Türkiye’den ve dünyadan 55 filmi ağırlayacak festivalin Genel Sanat Yönetmenliği’ni Avrupa Film Akademisi Başkan Yardımcı Mirsad Purivatra, Artistik Direktörlüğü’nü ise Saraybosna Film Festivali Başkanı Mike Downey üstleniyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yunanistan'da kurtarma programı bitti, sömürü ve ekonomik baskı kaldı

SONRAKİ HABER

Adana'da 14 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan erkek tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa