21 Ağustos 2018 11:03
Son Düzenlenme Tarihi: 21 Ağustos 2018 11:10

Pierce, bıçaklandıktan sonra yaşadığı psikolojik sorunları anlattı

ESPN'in NBA yıldızlarının yaşadığı psikolojik sorunlara odaklandığı haberinde Paul Pierce, bıçaklanmanın üzerinde yarattığı etkileri anlattı.

Pierce, bıçaklandıktan sonra yaşadığı psikolojik sorunları anlattı

Fotoğraf: Keith Allison/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Paylaş

NBA takımı Boston Celtics’in efsanelerinden Paul Pierce, 2000 yılında yaşadığı bıçaklanma olayının ardından depresyon ve panik atakla mücadele ettiğini söyledi.

2000 yılında bir gece kulübünün önünde 2 kişi tarafından 11 kez bıçaklanan Pierce, derin yaraları sebebiyle ciğerinden ameliyat olmak zorunda kalmıştı.

ESPN’in NBA oyuncularının zihin sağlığına odaklandığı haberinde görüşlerine başvurulan Pierce, saldırı sebebiyle yaşadığı travmanın yıllarca sürdüğünü belirtti.

‘KALABALIKLARA YAKLAŞMIYORDUM’

“Kalabalıkların yanına yanaşamıyordum” diyen Pierce, “Kalabalık bir yere girdiğimde içim titremeye başlıyordu. Bunu aşmam yıllar sürdü. Yürürken birisi bana çarpsa ödüm patlıyordu” ifadelerini kullandı.

Saldırı sonrası aldığı ölüm tehditlerinin durumu daha da kötüleştirdiğini söyleyen Pierce, “Paranoyak olmuştum. Hiçbir yere gitmek istemiyordum. Polis, aylarca evimin önündeydi. Berbat haldeydim” şeklinde konuştu.

‘HERKES ZAMANINDA YARDIM ALMALI’

Bir aile üyesiyle konuştuktan sonra durumunun düzelmeye başladığını aktaran Pierce, “Keşke daha önce yapsaydım diye düşündüm. Herkesin yardıma ihtiyacı olduğu anda bunu geciktirmeden alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Pierce, basketbola konsantre olmanın iyileşmesinde rol oynadığını da ifade etti: “Evde otururken saldırıyı düşünüyordum. Antrenmanların ise bitmesini istemiyordum. Güvende hissettiğim yer orasıydı.”

10 kez All-Star olan Pierce, 2008’de Boston Celtics’i NBA şampiyonluğuna taşıdı. 2017’de basketbolu bırakan Pierce’ın forması bu yılın başında Celtics tarafından emekliye ayrıldı.

ESPN’in haberinde panik atak sorunu nedeniyle bir süre Cleveland Cavaliers’tan ayrılmak zorunda kalan Kevin Love ve depresyondan muzdarip olan San Antonio Spurs’un yeni yıldızı DeMar DeRozan da tecrübelerini anlatıyor. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Munzur Özgür Aksın Meclisi: Yangını söndürün

SONRAKİ HABER

İsrail'den Suriye'deki İran hedeflerine saldırı: 4 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa