20 Ağustos 2018 16:23
Son Düzenlenme Tarihi: 20 Ağustos 2018 16:28

‘Açık görüşe IŞİD’lilerle çıkın’ dayatması

Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Harun Kaya, mektubunda 'IŞİD tutuklularıyla aynı görüş mahalline çıkmamız dayatılıyor' diye yazdı.

‘Açık görüşe IŞİD’lilerle çıkın’ dayatması

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan mahpus Harun Kaya, Evrensel'e yazdığı mektubunda yaşadıkları mağduriyeti anlattı.

Bir yıla yakın aileleriyle açık görüş yapamadıklarını belirten Kaya şunları söyledi:

“IŞİD – FETÖ tutuklularıyla aynı görüş mahalline çıkmamız dayatılıyor. Bu sebepten dolayı açık görüşe çıkamıyoruz. Uzun bir süredir tüm girişimlerimize rağmen bu sorun çözülmedi. Bunu protesto ettiğimiz için de disiplin cezası alıyoruz.”

Hasta mahpus Kemal Özelmalı’nın durumuna da değinen Kaya, mektubunun devamında şunları aktardı:

“Kemal Özelmalı ağır hasta olarak 36-37 yıldır cezaevinde. Ara sıra sohbet faaliyetlerinde bir araya gelmekteyiz. Gözlemlediğim kadarıyla yürümekte, konuşmakta dahi zorluk çekmektedir. Zaten birçok cezaevinde ‘kalamaz raporu’ bulunmasına rağmen ağır hasta yatırılmaktadır. ‘Rahşan Ecevit affı’ndan yararlanması gerekirken 36-37 yıldır içeride tutuluyor. Arkadaşımızın biran önce tahliye edilip, tedavisi yapılması için gerekli tüm kurumlara başvurmamıza rağmen bir sonuç almış değiliz,” (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Fındık alımlarında hayal kırıklığı: Üretici 18 istedi, tüccar 12 verdi

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa