Netanyahu ABD’den çok memnun

Fotoğraf: Kremlin Sarayı

Netanyahu ABD’den çok memnun

Benyamin Netanyahu, ABD’nin, İsrail’in bölgedeki askeri üstünlüğünü koruma konusundaki kararlı tavrını takdir ettiklerini açıkladı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ABD’nin, İsrail’in bölgedeki askeri üstünlüğünü koruma tavrını takdir ettiklerini belirtti.

Netanyahu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kudüs’te ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile bir araya gelen Netanyahu, İsrail’in, ABD’den daha büyük bir müttefik ve dostu olmadığını, aynı şekilde ABD’nin de İsrail’den daha büyük bir müttefik ve dostu olmadığını düşündüğünü dile getirdi.

Savunma harcamalarını sürekli olarak artırdıklarını ve ABD’nin desteğinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Netanyahu, ABD ile İsrail arasındaki ittifakın “Başkan Trump döneminde her zamankinden çok daha güçlü” olduğunu dile getirdi.

Bolton’un ziyaretinin bu ittifakı daha güçlü kılmak, İran, Suriye ve Gazze konusundaki politikalarını daha yakından koordine etmek için fırsat oluşturduğunu kaydeden Netanyahu, ABD’nin, İsrail’in bölgedeki askeri üstünlüğünü koruma konusundaki kararlı tavrını takdir ettiklerini belirtti. Bolton, önceki gün İsrail’e gelmişti. (AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Ağustos 2018 16:13
www.evrensel.net