20 Ağustos 2018 15:45

AKP’de ‘hain Abdullah Gül’ tartışması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘Hain Abdullah Gül’ açıklamasına tepki: Eleştiri sınırını aşan aşırı, tasvip etmediğimiz bir ifade.

AKP’de ‘hain Abdullah Gül’ tartışması

Fotoğraf: DHA

Paylaş

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelik olarak sözleri için “Arkadaşımızın bu ifadesi eleştiri sınırını aşan aşırı, tasvip etmediğimiz bir ifade olmuştur” dedi.

“Abdullah Gül bu harekete ihanet edenlerden biridir”diye Dağ’a yanıt veren  Çelik şu ifadeleri kullandı: “Eleştiri sınırlarını aşan aşırı ifadeleri tasvip etmiyoruz. Bu arkadaşımızın ifadesi, eleştiri sınırını aşan aşırı bir ifade olmuştur. Sayın Gül, partimizde milletvekilliği yaptı, bakanlık, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yaptı. Bu bakımdan dikkatli, özenli bir dil kullanılması konusundaki genel ilkemizi hatırlatıyoruz. Sayın Abdullah Gül’ün son zamanlarda siyasi tutumları nedeniyle yoğun eleştiriler var. Eleştirinin ortaya çıkması normaldir ama eleştiri sınırlarını aşan ifadelere karşı tutumumuz var.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Fenerbahçe: Cristian Ramirez gündemimizde değil

SONRAKİ HABER

Hakim ve savcı sınavında 70 puan barajı yeniden yasalaştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa