20 Ağustos 2018 11:06

Erdoğan'dan bayram mesajı: Amaçları Türkiye'yi dize getirmektir

Kurban Bayramı nedeniyle görüntülü bir mesaj yayınlayan Erdoğan, 'Ekonomimize yönelik saldırın amacı Türkiye'yi dize getirmektir' dedi.

Fotoğraf: Murat Kula/AA

Paylaş

Kurban Bayramı nedeniyle görüntülü bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar yanıldıklarını yakında görecektir" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı nedeniyle görüntülü mesaj yayınladı. Mesajına İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak başlayan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

■ Kurban Bayramı'mızın hemen ardından 947. yıl dönümünü bizzat yerinde idrak edeceğiniz Malazgirt Zaferi'mizden bu yana, nice badirelere göğüs germiş bir milletiz.

■ Özgürlüğümüzün sembolleri olan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik her saldırıya aynı azim, kararlılık ve dirayetle karşılık verdik.

■ 15 Temmuz'da maziden atiye kurduğumuz köprüyü ve coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı canımız pahasına koruma kararlılığımızı bir kez daha gösterdik.

■ Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaç aynıdır. Amaç Türkiye'yi ve Türk milletini dize getirmektir, esir almaktır.

■ Biz boynuna boyunduruk vurulmasındansa boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz.

■ Terör örgütleriyle, içimizdeki ihanet çeteleriyle, binbir hileyle, desiseyle, tuzakla çökertemedikleri Türkiye'yi döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar, yanıldıklarını pek yakında göreceklerdir.

■ Allah'ın izniyle ülkemiz bunların hepsinin de üstesinden gelecek güce, imkana, dirayete sahiptir. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kayıp yakınların tek isteği: Bir mezarları olsun

SONRAKİ HABER

Halk hareketlerine öğrenci merceği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...