18 Ağustos 2018 14:38

IPS gazetecilik atölyelerinde güz programı açıklandı

Atölyebia Güz Programı belli oldu. Güz programı 17 Eylül’de 'Çevre ve Kent Haberciliği Atölyesi' ile başlıyor.

IPS gazetecilik atölyelerinde güz programı açıklandı

Görsel, 'Bianet'e aittir

Paylaş

IPS İletişim Vakfı/bianet’in habercilik atölyeleri AtölyeBİA, yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecileri, işsiz bırakılmış gazetecileri, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerini ve hak örgütlerine açık. Son başvuru tarihi 10 Eylül 2018. Ücret: Öğrenciler için 200TL, çalışanlar için 400 TL.

GÜZ DÖNEMİ ATÖLYELERİ

Çevre ve Kent Haberciliği Atölyesi (17-26 Eylül), Gazeteciliğe giriş, çevre haberciliği, engelli hakları ve kent haberciliği, yerel yönetimler, ekolojik okur&yazarlık, haber-araştırma, yeni medya, haber fotoğrafçılığı ve dijital güvenlik konularını kapsıyor.

Yargı Haberciliği Atölyesi (1-8 Ekim), Terminoloji ve hukuki süreçler, haklar, hak ihlalleri, duruşma izleme, avukat görüşmesi, iddianame ve dava tutanakları üzerinden haber yazmak gibi yargı haberciliğine dair konuları kapsıyor.

Çocuk ve Medya Atölyesi (15-23 Ekim), Bu atölye çocuk odaklı habercilik, yasal düzenlemeler, uluslararası sözleşmeler, çocuk dostu medya&sivil toplum, çocukların medyada temsili, çocuklar için habercilik, doğrulanmış ve doğru haber, haber fotoğrafçılığı, dijital güvenlik konularını kapsıyor.

Gazeteciler için Haber Atölyesi (5-14 Kasım), Bu atölye gazeteciliğe giriş, röportaj ve söyleşi yapmak, multimedya&video habercilik, görsel hikaye anlatıcılığı, yeni medya, Türkçe kullanımı, sağlık haberciliği, dijital güvenlik konularını kapsıyor. (bianet)

ÖNCEKİ HABER

Basında kur krizi: Cumhuriyet’e de zam geldi

SONRAKİ HABER

Galatasaray’da eylem yapmak isteyen TAYAD üyesi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa