09 Eylül 2012 14:41

Tek Gıda-İş’ten işbirliği anlaşması

TEKGIDA-İŞ Sendikası ile Moskova merkezli Rusya Federasyonu Agro-Endüstriyel Kompleks Sendikası  İstanbul’da bir araya gelerek karşılıklı sendikal eğitim, işbirliği ve dayanışma anlaşması imzaladı.Tek Gıda-İş’in misafiri olarak İstanbul’a gelen Rusya Federasyonu bünyesindeki sendika, ortak eğitim, mücadele ve işbirliğini öng&

Tek Gıda-İş’ten işbirliği anlaşması
Paylaş

TEKGIDA-İŞ Sendikası ile Moskova merkezli Rusya Federasyonu Agro-Endüstriyel Kompleks Sendikası  İstanbul’da bir araya gelerek karşılıklı sendikal eğitim, işbirliği ve dayanışma anlaşması imzaladı.
Tek Gıda-İş’in misafiri olarak İstanbul’a gelen Rusya Federasyonu bünyesindeki sendika, ortak eğitim, mücadele ve işbirliğini öngören bir çerçeve anlaşmasına imza attı. Tek Gıda-İş genel merkezini ziyaret eden, ardından da Efes Pilsen fabrikasını gezerek işçi temsilcileri ve fabrika yetkililerinden bilgi aldı.
Rusya Federasyonu Tarım-Endüstri İşçileri Sendikası Başkanı Natalia Agapova ile Tekgıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel’in iki sendika yetkililerinin temaslarının ardından ortak bir mutabakat metni hazırlanmasına karar verdi.
İki sendika başkanının imza attığı mutabakat metninde sendikaların örgütlü oldukları çok uluslu şirketlerde yaşadıkları sorunları ve deneyimleri birbirleriyle paylaşarak, çözüm üretilmesi konusunda birbirlerine destek olacakları vurgulandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Devlet sömürü ve zulmü dinle meşrulaştırıyor

SONRAKİ HABER

50 büyükbaş hayvan yangında telef oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...