16 Ağustos 2018 23:34

Himmet Karadağ, Borsa İstanbul'dan istifa etti

Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Himmet Karadağ, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını duyurdu.

Himmet Karadağ, Borsa İstanbul'dan istifa etti

Borsa İstanbul logosu

Paylaş

Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Himmet Karadağ, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan ayrıldığını duyurdu. Borsa İstanbul AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, şirketin Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 31 Ağustos 2018 tarihinde, saat 15.00’te gerçekleştirileceği bildirildi.

Himmet Karadağ, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Nisan 2016'dan beri yürüttüğü Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevinden ayrıldığını bildirdi.

Karadağ, şunları kaydetti:

"13.08.2018 tarihi itibariyle Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevine başladım. Bu görevime daha fazla zaman ayırmak için, Nisan 2016 dan itibaren yürüttüğüm Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden bugün itibariyle ayrıldım. Görevim süresince ve yeni görevimde destek ve güvenleri için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Hazine ve Maliye Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah ülkemizin geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Tüm bu çetin süre boyunca desteklerini esirgemeyen Borsa İstanbul çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD ile sorunları çözebiliriz ama şu anki anlayışıyla değil

SONRAKİ HABER

Samsun Devrimci 78'liler Derneği Başkanı Akşan bağımsız aday oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa