16 Ağustos 2018 16:02

Guardian’dan Erdoğan-Albayrak tahlili

Guardian gazetesi, Bakan Berat Albayrak ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Albayrak'a 'koşulsuz' güvendiği yer aldı.

Guardian’dan Erdoğan-Albayrak tahlili

Fotoğraf: Berk Özkan/AA

Paylaş

İngiliz Guardian gazetesinin Orta Doğu muhabiri Martin Chulov, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Martin Chulov yazısında, Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın Albayrak’la ilişkisini, ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Kushner’le ilişkisine benzetti.

Chulov, “Albayrak kayınpederinden çok şey öğrendi, o da en yeni can düşmanının (Donald Trump) ülkeyi nasıl yönetmeye çalıştığı üzerinde çalışmış biri görünüyor. Albayrak Erdoğan için ne ise Jared Kushner de Trump için o” ifadelerini kullandı.

İki liderin kendilerini çok güçlü gördüklerini ve en çok ailelerine güvendiklerini belirten Chulov, yazısının sonunda, Erdoğan’ın Albayrak’a çok güvendiğini ancak Albayrak’ın zorlu bir görevle karşı karşıya olduğunu belirtti: “İkilinin ilişkileri o kadar yakın ki, onların dinamiklerini bilenler Erdoğan’ın Albayrak’a güveninin hemen hemen koşulsuz olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte Türkiye’nin kredi balonunun boyutu nedeniyle Albayrak bugün, hiç kimsenin karşılaşmadığı bir testle karşı karşıya.” (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

SONRAKİ HABER

Torba yasaya şerh: Çiftçinin ödeyeceği faiz oranı artıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa