15 Ağustos 2018 18:36
Son Düzenlenme Tarihi: 15 Ağustos 2018 18:42

Taşdemir: Krizin faturası yoksullara ve kadınları kesiliyor

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Taşdemir: Krizin faturası yoksullara ve kadınları kesiliyor

Fotoğraf: MA

Paylaş

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir, ekonomik krizin faturasının yoksullara ve kadınlarını kesildiğini belirtti.

Taşdemir, HDP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında ‘Kadın Gündemi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HDP’ye yönelik operasyonların hız kesmeden sürdüğünü belirten Taşdemir, operasyonların sona erdirilmesini tutuklanan ve gözaltına alınan HDP’lilerin serbest bırakılmasını istedi.

Ekonomik gelişmelerle ilgili konuşan Taşdemir, “Bu ekonomik krizin sadece ekonomik kriz olmadığını biliyoruz. Bu aynı zamanda bir siyasi krizdir, AKP iktidarının yönetememe krizidir” dedi. Ekonomik krizin faturası yoksullara ve kadınlara kesileceğini değinen Taşdemir, “Son 16 yıldır AKP’nin, yarattığı hem sosyal krizlerde hem de siyasal krizlerde doğrudan kadın bedenine ve emeğine yöneldiğini, kendini bunun üzerinden var etmeye çalıştığını, dolayısıyla kadın kazanımlarına el atıldığı politikalarından da görüyoruz” dedi.

“Bazı ‘tuzu kuru’ların söylediği “Ayşe Teyze’nin dolarla ne işi var” sözleri de bu cinsiyetçi politikaların bir sonucudur” diyen Taşdemir, “Temel gıda maddelerine yapılan zammın, alınamayan ilaçların bedelini doğrudan kadınlar hissetmektedir” dedi.

Kürt sorununda demokratik bir çözüm için demokrasi ve özgürlüklerin önünün açılması için PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması gerektiğini belirten Taşdemir, “Topluma yönelik baskıcı politikalara son verilmesi gerekmektedir” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Yunanistan’dan Hulusi Akar’a davet

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa