15 Ağustos 2018 17:59
Son Düzenlenme Tarihi: 15 Ağustos 2018 18:02

Sezai Temelli: Demirtaş eleştiriyorsa kıymetlidir ama yöntem yanlış

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş'ın 'HDP tatil havasından çıkmalı' eleştirisine yanıt verdi.

Sezai Temelli: Demirtaş eleştiriyorsa kıymetlidir ama yöntem yanlış

Fotoğraf: HDP

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP'nin tutuklu eski eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın partiye dair eleştirilerine yanıt verdi.

Dün Yol TV'de konuşan Temelli, “Eğer Selahattin Demirtaş bir eleştiri yapıyorsa bu kıymetlidir, fakat yöntem yanlış. Bu tarz yazılar kurullarımızda değerlendirilir, eğer ortakça kamuoyuna açıklanması gerektiği düşünülürse o zaman açıklanır. Özeleştiri vermeyi düşünmüyoruz” dedi.

DEMİRTAŞ, 'HDP TATİL HAVASINDAN ÇIKMALI' DEMİŞTİ

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Demirtaş, 10 Ağustos’ta ANF’de yayımlanan makalesinde “HDP'nin tatil havasından çıkıp sahaya inmesinde fayda var" vurgusu yaptı. Demirtaş, tartışmalar üzerine yaptığı açıklamada ise "Partime yönelik öneri ve eleştirilerim, tamamen arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır" ifadesini kullandı.

TEMELLİ'NİN YANITI

Sezai Temelli ise Yol TV'deki açıklamalarında Demirtaş’ın partisinin “baş tacı ve gözbebeği” olduğunu, 2014’te ve 2018’de Cumhurbaşkanı adayı olarak Demirtaş’ı gösterdiklerini ve yine bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Demirtaş’ı aday olarak görmek istediğini belirtti.

“Eğer Selahattin Demirtaş bir eleştiri yapıyorsa bu kıymetlidir” ifadesini kullanan Temelli, “Fakat yöntem yanlış. Bu tarz yazılar kurullarımızda değerlendirilir, eğer ortakça kamuoyuna açıklanması gerektiği düşünülürse o zaman açıklanır. Ancak özeleştiri vermeyi düşünmüyoruz” dedi.

Temelli, "Tatil havasında olmadıklarını" söyledi.

HDP İstanbul Milletvekili Erkan Baş ve Hatay Milletvekili Barış Atay’ın partiden ayrılıp Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katılacakları yönündeki haberlere de tepki gösteren Demirtaş, “Kimse HDP’de kendini misafir olarak görmemeli” ifadesini kullanmıştı. Demirtaş’ın bu tepkisine de yanıt veren Temelli şöyle konuştu: “Bizim dayanışmamız Meclis’te de sokakta da sürecektir, bunu arkadaşlarımı tanıdığımdan söylüyorum.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Fındık üreticisi TMO’dan iyi bir fiyat bekliyor

SONRAKİ HABER

Şiddetli yağmur ürünü azalttı, fiyatları artırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa