09 Eylül 2012 13:49

Yıkımlar ekimde başlayacak

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Kentsel dönüşüme ekimde start veriyoruz. 30 yerde aynı anda yıkım başlatacağız” diye konuştu. Yıkımlarda, ilk kez dinamitle patlatma yöntemi de kullanılacak.Akşam gazetesine konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, afet riski altındaki kentsel alanların dönü

Yıkımlar ekimde başlayacak
Paylaş

Akşam gazetesine konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, afet riski altındaki kentsel alanların dönüşüm projesi için takvimin belli olduğunu açıkladı.
“Çok ses getirecek bir başlangıç yapacağız. Ekim ayında start veriyoruz. Türkiye’nin 30 ya da 40 değişik yerinde aynı anda yıkım başlatacağız” diyen Bayraktar, öncelikli illeri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Konya, Bolu, Van şeklinde sıraladı.
Bayraktarın, “Toplumsal destekte sıkıntı yaşıyor musunuz?” sorusuna, kentsel dönüşüme karşı eylemler yapan, imza kampanyaları düzenleyen insanlara rağmen “İnsanlar çok hevesli. Gönüllülük boyutuna geldik” yanıtını verdi.
Yıkımda, iş makinaları ve Türkiye’nin henüz pek aşina olmadığı dinamitle patlatma yöntemleri birlikte kullanılacak. Patlatma yöntemiyle yıkımın felakete yol açması da olası sonuçlardan biri. Dinamitli yıkımın, ancak yapılaşma yoğunluğu düşük, çevresi müsait alanlarda gerçekleştirilebileceğine dikkat çekiliyor.
(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Dışı da içi gibi boş olmayan bir dünyadan süzülen ‘Dolu’

SONRAKİ HABER

Batum’da laz müzik festivali coşkusu yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...