15 Ağustos 2018 13:35

Brunson için yapılan itiraz reddedildi, kararı üst mahkeme verecek

ABD’li rahip Andrew Brunson’ın ev hapsine yapılan itiraz ikinci kez reddedildi. Kararı bir üst mahkeme görüşecek.

Brunson için yapılan itiraz reddedildi, kararı üst mahkeme verecek

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İzmir'de, ev hapsinde bulunan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un avukatı İsmal Cem Halavurt'un, müvekkilinin ev hapsi ile yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması için İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne ikinci kez yaptığı itiraz reddedildi. Ancak itiraz kendiliğinden, bir üst mahkeme olan İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

'Terör örgütleri PKK ile FETÖ/PDY adına suç işlemek' ve 'devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek' suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları dikkate alınarak, verilen ev hapsi kararıyla cezaevinden tahliye edilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın avukatı İsmal Cem Halavurt, dün yeni bir girişimde bulundu. Avukat Halavurt, ev hapsinin ve yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması için davanın görüldüğü İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuru yaptı. Brunson'ın ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağına yapılan itiraz, geçen 30 Temmuz'da olduğu gibi yine reddedildi.

Ancak mahkeme Halavurt'un talebini, kendiliğinden, bir üst mahkeme olan İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Taleple ilgili olarak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin, üst mahkeme sıfatıyla karar vereceği belirtildi. (İzmir/DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Öğretmen adayları için KPSS geçerlilik süresi 2 yıla çıkarıldı

SONRAKİ HABER

Tatil edilen Başakşehir-Bursaspor maçı yarın oynanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa