Hakan Atilla Pensilvanya’daki bir cezaevine nakledildi

Ekran görüntüsü, 'GFC Media Group' YouTube hesabının videosundan alınmıştır

Hakan Atilla Pensilvanya’daki bir cezaevine nakledildi

Danbury kentindeki federal cezaevinde tutuklu bulunan Halkbank eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla, Pensilvanya'daki bir cezaevine nakledildi.

ABD'nin Connecticut eyaletine bağlı Danbury kentindeki federal bir cezaevinde tutuklu bulunan Halkbank eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla'nın Pensilvanya eyaletindeki bir cezaevine nakledildiği aktarıldı. Atilla'nın nakledildiği cezaevininin orta güvenlikli olduğu belirtildi.

Habertürk'ün haberine göre, ABD’de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, Pensilvanya’daki bir cezaevine nakledildi. Amerikan Federal Mahkum Sistemi’ndeki bilgilere göre Atilla, Pensilvanya’daki Schyulkill Cezaevinde. Serbest bırakılacağı tarih ise sistemde 25 Temmuz 2019 olarak görünüyor.

Cezaevinin internet sitesindeki bilgilere göre, burası sadece erkek hükümlülerin tutulduğu orta güvenlikli bir cezaevi. Basındaki bazı haberlere göreyse diğerlerine kıyasla koşulları daha iyi bir hapishane.

Hakan Atilla, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları deldiği gerekçesiyle New York Bölge Mahkemesi tarafından suçlu bulunmuş ve geçtiğimiz Mayıs ayında hapis cezası 32 ay olarak açıklanmıştı. Cezaevinde tutulduğu süre çıkarıldığında cezası 18 ay olarak belirlenmişti ve iyi hal nedeniyle de cezada indirim bekleniyordu.

Atilla, Connecticut eyaletine bağlı Danbury kentindeki federal cezaevinde tutuluyordu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Ağustos 2018 20:06
www.evrensel.net
ETİKETLER Hakan Atilla