14 Ağustos 2018 12:47
Son Düzenlenme Tarihi: 14 Ağustos 2018 12:55

Londra'da bir araç parlamento binasının bariyerlerine girdi

İngiltere'nin başkenti Londra’da bir araç parlamento binasının bariyerlerine çarptı. Olayın 'terör saldırısı' amaçlı olup olmadığı netleşmedi.

Londra'da bir araç parlamento binasının bariyerlerine girdi

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İngiltere'nin başkenti Londra’da bir araç parlamento binasının bariyerlerine çarptı. Scotland Yard güvenlik güçleri sürücünün tutuklandığını ve bazı yayaların yaralandığını söyledi.

Parlamento Meydanı, Millbank ve Victoria Tower Gardens çevresindeki caddeler polis kordonu altına alınırken, alanda çok sayıda silahlı polis görevlisi bulunuyor.

Güvenlik güçlerinden yapılan açıklamaya göre yerel saatle 07:37’de araç Parlamento binasının dışındaki bariyerlere çarptı. Parlamento binasının etrafı çelik ve betondan inşa edilmiş güvenlik bariyerleriyle çevrili.  

Hiçbir yaralının hayati tehlikesinin olmadığını belirten güvenlik güçlerine göre "Olayın bir terör saldırısı olup olmadığı henüz belirlenmedi."

Basın mensupları ve olay yerine yaklaşmaya çalışan kişiler "Terör eylemi polis şeridi" olarak da bilinen mavi şeritle çevrili alanın dışına çıkartıldı.

Londra toplu taşıma otoritesi Transport for London, Westminster tren istasyonunun giriş ve çıkışlara kapatıldığını, sadece hatlar arası aktarmalarda kullanılabileceğini söyledi. (Londra/DHA)

ÖNCEKİ HABER

'Ticaret aracı' öğrenciye, ticaretten anlayan eğitim bakanı

SONRAKİ HABER

‘MEB, çocukları camiye götürmek için Nusrat-Der ile protokol imzaladı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa