14 Ağustos 2018 01:54

İspanya’daki müzik festivalinde platform çöktü: 316 yaralı

İspanya’nın Vigo kentinde düzenlenen 'O Marisquino' müzik festivali sırasında deniz kıyısındaki tahta platform çöktü; 316 kişi yaralandı.

İspanya’daki müzik festivalinde platform çöktü: 316 yaralı

Ekran görüntüsü, 'La Vanguardia' YouTube kanalının ilgili videosundan alınmıştır

Paylaş

İspanya'nın kuzeybatısındaki sahil kenti Vigo'da festival sırasında ahşap kaldırımın çökmesi sonucu 316 kişi yaralandı.

Galiçya bölgesi Sağlık Bakanı Jesus Vazquez Almuina, yaptığı açıklamada, ahşap kaldırımın dün gece çok sayıda kişinin üzerinde bulunduğu sırada çöktüğünü, bazı ziyaretçilerin suya düştüğünü söyledi.

Yerel hükümetten yapılan açıklamada ise olayda 9'u ağır 316 kişinin yaralandığı belirtildi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre Vigo Belediye Başkanı Abel Caballero gazetecilere yaptığı açıklamada, "Olaydan, 30 metre uzunluğunda ve 10 metre enindeki ahşap kaldırımın önemli bir kısmı etkilendi" dedi.

Kimsenin sıkışıp kalmadığından emin olmak için su altı kameralarla 3 saat boyunca alanın tarandığını kaydeden Caballero, "Enkazda sıkışmış 2 kişi vardı. İtfaiyecilerin onları çıkarması gerekiyordu ve bu hiç de kolay değildi" ifadelerini kullandı.

Gazeteye konuşan yaralılardan biri de "Platform kırıldı ve hepimiz düştük. İnsanlar üstüme düştü. Dışarı çıkmayı denemedim, ancak ayağım su altında sıkışmıştı. Biri elini bana uzatmadan önce ayaklarımı serbest bırakmayı başardım ve o da beni çekti" diye konuştu.

'RAPÇİ 'ZIPLAYIN' DEDİ' İDDİASI

Belediye başkanı, 1990'larda inşa edilen gezinti yolunun çöküşüne neyin neden olduğunu bilmediğini söylerken yerel El Faro de Vigo gazetesi ise İspanyol rapçi Rels B'nin konserinin başlangıcında kalabalığa zıplamalarını söylemesinin ardından olayın meydana geldiğini yazdı.

Kent kültürü ve ekstrem sporların yer aldığı ve 2001 yılından beri devam eden O Marisquino Festivali, çok sayıda genci 300 bin nüfusluk kente çekiyor. (DIŞ HABERLER)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Koreli liderler eylülde yeniden bir araya gelecek

SONRAKİ HABER

İngiltere'de Brexit istifaları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa