13 Ağustos 2018 20:50

Brezilya’da kadına yönelik şiddet tartışılıyor

Brezilya'da, eşinden şiddet gördükten sonra apartmanın beşinci katından düşerek can veren kadının görüntüleri ülke gündemine oturdu.

Brezilya’da kadına yönelik şiddet tartışılıyor

Ekran görüntüsü, RedeTV'nin YouTube hesabında yayınladığı videodan alınmıştır

Paylaş

Brezilya'da, kocasından şiddet gördükten sonra apartmanın beşinci katından düşerek feci şekilde can veren kadının video görüntüleri, ülkede kadınlara karşı uygulanan şiddeti yeniden gündeme getirdi.

Güvenlik kameralarının 22 Temmuz’da kaydettiği görüntüler, Luis Felipe Manvailer adındaki Brezilyalı erkeğin, eşi Avukat Tatiane Spitzer’ı önce şiddet uygulayarak asansöre bindirdiğini ve ardından kadının düştüğü anı gösteriyor. Daha sonra kadının cansız bedenini evine geri çıkaran Manvailer, etrafa bulaşan kanları bir peçeteyle silerken görüntüleniyor.

BEYAZ ELBİSELERLE PROTESTO ETTİLER

Avukatlar birliğinin çağrısına uyan yüzlerce insan, beyaz elbiseler giyinerek Parana eyaletinin başkenti Curitiba’da gösteri düzenledi. Görüntülerde eşine açıkça şiddet uyguladığı görülen Manvailer, Spitzer’i camdan aşağı atmakla suçlanıyor. Brezilya’da kadına yönelik şiddet sonucunda ölen kadınların sayısı 2017 yılında bin 133’ü bularak bir önceki seneye göre yüzde 6 artış gösterdi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Cocu ve Rui Vitoria'dan Fenerbahçe-Benfica maçı öncesi açıklamalar

SONRAKİ HABER

PSAKD, yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa