13 Ağustos 2018 20:22

Ortadoğu gazetesinden Akşener açılımı

MHP'ye yakınlığıyla bilinen ve yeniden yapılandırmaya giden Ortadoğu gazetesi, Meral Akşener’i birinci sayfasına 'Nerede kalmıştık' başlığıyla taşıdı.

Ortadoğu gazetesinden Akşener açılımı

13 Ağustos 2018 tarihli Ortadoğu gazetesinin ilgili haberinin küpürü

Paylaş

MHP’ye yakınlığıyla bilinen Ortadoğu gazetesinde üst üste gelen ayrılıklar sonrasında gazete yeniden yapılandırmaya gitmiş, Ahmet Çelik ve Doğan Sarsar ile anlaşmıştı. Çelik’in gazetenin Genel Yayın Yönetmeni, Sarsar’ın ise Yazıişleri Müdürü olacağı belirtilmişti.

İstifaların ardından Ortadoğu gazetesinin yerine “Türkgün” isimli bir gazetenin yayımlanacağı iddia edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter sosyal medya hesabından “Türkgün geliyor” mesajını paylaşmıştı.

Mehmet Müftüoğlu da sosyal medya hesabından Türkgün gazetesinin çıkarılacağını belirtmiş ve gazetenin adının MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından verildiği açıklanmıştı.

‘NEREDE KALMIŞTIK’

Ortadoğu gazetesindeki istifaların ardından, bir süre MHP haberlerine birinci sayfasından yer vermeyen gazetede bugün dikkat çeken bir haber yer aldı. Gazetenin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Orhan Karataş, Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ve gazetenin yazarı Yıldıray Çiçek’in “veda” mesajları yayınlayarak ayrılmaları üzerine, Ortadoğu gazetesi, MHP ile gerilim yaşayan İYİ Parti kongresinde yeniden genel başkan seçilen Meral Akşener’i birinci sayfasına “Nerede kalmıştık” başlığıyla taşıdı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

17 Ağustos öncesi uyarı: Binaların yüzde 90’ı depreme dayanıksız!

SONRAKİ HABER

TBMM'de "Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu" sonunda kuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa