14 Ağustos 2018 13:50
Son Güncellenme Tarihi: 14 Ağustos 2018 13:54

İYİ Parti Milletvekili Hayati Arkaz, MHP'ye geçti: Benim için onurdur

Devlet Bahçeli'nin partisine davet ettiği İYİ Parti Milletvekili Hayati Arkaz, 'Benim için büyük bir onurdur' diyerek MHP'ye geçti.

İYİ Parti Milletvekili Hayati Arkaz, MHP'ye geçti: Benim için onurdur


Fotoğraf: DHA

Paylaş

Meclis’te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öpmesiyle gündeme gelen ve İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine yeniden seçilmeyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, partisinden istifa edip MHP'ye katıldı.

Bahçeli, Arkaz için “En son olarak da İP'in 2. Olağanüstü kurultayında GİK listesinin dışında bırakılmıştır. Değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz ve benzeri durumdaki arkadaşlarımızı yakından takip ediyoruz. MHP olarak öncelikle değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz'ı partimize davet ediyoruz” demişti.

Cumhuriyet gazetesinden Ozan Çepni'in haberine göre, Bahçeli'nin davetini değerlendiren Arkaz, "Benim için büyük bir onurdur" diyerek MHP'ye geçme kararı aldı.

Bir süredir partiden kopuk olduğunu belirten Arkaz, sürecin kurultayla alakalı olmadığını söyledi.

AA'nın haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Arkaz'la bugün görüştü. Bahçeli görüşmede, Arkaz'ın MHP'ye üye katılım belgesini imzaladı.

Arkaz'ın MHP'ye geçmesiyle İYİ Parti milletvekili sayısı 41'e düşerken MHP'li milletvekili sayısı 50'ye çıktı. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Onur Hamzaoğlu: Aynı ülkede yaşıyoruz ama aynı gemide değiliz

SONRAKİ HABER

Konya’da çuval içinde yakılmış köpek bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa