13 Ağustos 2018 12:21

Çavuşoğlu: Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; 'Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir' dedi.

Çavuşoğlu: Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir

Fotoğraf: Engin Anak/DHA

Paylaş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı'nda döviz kurlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir" dedi.

‘BASKIYLA BİR ŞEY YAPILAMAYACAĞINI ABD BİLMELİ’

Çavuşoğlu, ”ABD’nin yaptırımlarını kabul etmemiz mümkün değil” ifadesini kullandı. Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir. ABD’nin geleneksel dostluk ilişkilerimize ve NATO müttefikliğimize sadık kalmasını bekliyoruz. Baskıyla bir şey yapılamayacağını ABD bilmeli. Diplomasiye, uzlaşıya varız ama dayatmaları kabul etmemiz mümkün değil.”

'ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK'

"İlişkilerimizi düzeltmek için üstümüze düşeni yaptık. Dayatmalarla bir yere varmamız mümkün değil. Yaptırım ve yatırımlarla bir şey elde edemeyeceğini ABD'nin artık anlaması gerekiyor. AB ülkeleri kendi içlerinde standartlarından geri adım atsalar dahi, biz standartlarımızda en yukarıya adım atacağız."

"AB ile vize serbestiyeti ile ilgili onların adım atmalarını bekliyoruz. AB ülkeleri kadar biz de Avrupa'da ev sahibiyiz. Bugün sorunlu bir aile olsa da, Avrupa bizim de ailemiz." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Elektrik ve doğal gaza zamlar dışa bağımlılığın sonucu

SONRAKİ HABER

Avcılar’da CHP çatlağı: Belediye meclis üyeleri listesinde imzamız yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa