Fenerbahçe-Bursa maçında 22 kişi hakkında 6222'den işlem yapıldı

Fotoğraf: Hasan Bozbey/DHA

Fenerbahçe-Bursa maçında 22 kişi hakkında 6222'den işlem yapıldı

Fenerbahçe-Bursa maçında 6'sı Fenerbahçe, 16'sı Bursa taraftarı olmak üzere toplam 22 kişi hakkında işlem yapıldı, 1 polis görevden uzaklaştırıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Fenerbahçe-Bursaspor maçında 6'sı Fenerbahçe, 16'sı Bursaspor taraftarı olmak üzere toplam 22 kişiye 6222 sayılı kanun kapsamında işlem yapıldığını duyurdu. Ayrıca, sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Bursasporlu bir taraftara saldırdığı görülen polisin görevden uzaklaştırılarak hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden  yapılan açıklama şöyle:

"Özellikle Sosyal Medyada Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu'nda Fenerbahçe-Bursaspor futbol takımları arasındaki TFF Süper Lig müsabakasında misafir seyirci tribünü iç kısmında bir polisin Bursasporlu bir taraftarı darp ettiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.  

Fenerbahçe-Bursaspor arasında gerçekleşen müsabakada, 6'sı Fenerbahçe, 16'sı Bursaspor taraftarı olmak üzere toplam 22 şahıs hakkında 6222 sayılı Kanun kapsamında işlem yapılmıştır. Ayrıca taraftarın darp edilmesi iddiasıyla ilgili bir Komiser Yardımcısı da açığa alınmış olup konuyla ilgili incelemeler devam etmektedir.

Sporun rekabet, kardeşlik ve dostluk ruhuna aykırı hiçbir şiddet olayına müsaade edilmeyeceği gibi polis meslek disiplinine aykırı tutum ve davranışlarda bulunan personel ile ilgili olarak da yasal işlemlerin tavizsiz yapılacağı tüm sporsever halkımıza saygı ile duyurulur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ağustos 2018 13:47
www.evrensel.net