İHD Avni Uçar için imza standı açtı

İHD Avni Uçar için imza standı açtı

İHD İzmir Şubesi, iki haftada bir her cumartesi düzenledikleri “Kayıp eylemleri”nde bu hafta Ali Tekdağ isimli yurttaşın akıbetini sordu.  Düzenledikleri basın açıklamasının ardından İHD İzmir Şubesi Cezaevi Komisyonu, Şakran Cezaevinde kalan ağır hasta tutsak Avni Uçar’ın serbest bırakılması amacıyla “Avni Uçar

İHD İzmir Şubesi, iki haftada bir her cumartesi düzenledikleri “Kayıp eylemleri”nde bu hafta Ali Tekdağ isimli yurttaşın akıbetini sordu.  Düzenledikleri basın açıklamasının ardından İHD İzmir Şubesi Cezaevi Komisyonu, Şakran Cezaevinde kalan ağır hasta tutsak Avni Uçar’ın serbest bırakılması amacıyla “Avni Uçar’a Özgürlük”  kampanyası kapsamında imza standı açtı.
İHD İzmir Şubesi üyeleri, bu hafta 1994 yılında Diyarbakır’da kaybettirilen Ali Tekdağ’ın akıbetini sordu. İHD Şube Sekreteri Nizamettin Aktaş konuştu. Diyarbakır’da pastacılık yapan evli ve 7 çocuk babası Ali Tekdağ’ın 13 Kasım 1994 tarihinde ellerinde telsiz olan kişilerce zorla bir otomobile bindirilip götürüldüğünü anımsatan Aktaş, AHİM’ye taşınan Tekdağ’ın davasında Türkiye’nin etkin soruşturma yapmadığı için mahkum olduğunu söyledi.
Kaplan’ın ardından kısa bir konuşma yapan İHD İzmir Şube Başkanı Adnan Kaya, Muğla’da polis kurşunuyla katledilen Şerzan Kurt davasında, Kurt’u katleden polisin tahliye edilmesini eleştirerek, Şerzan Kurt davasında adaletin yerini bulmadığını söyledi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net