ABD'de yolcu uçağını kaçıran Richard Russell 'Sevilen bir çalışandı'

Ekran görüntüsü, uçağı kaçıran Richard Russell'ın son Youtube yayınından alınmıştır.

ABD'de yolcu uçağını kaçıran Richard Russell 'Sevilen bir çalışandı'

ABD'de kaçırılan boş uçak, Seattle şehri yakınlarındaki bir adaya düştü. Uçağı kaçıran Richard Russell yaşamını yitirdi.

ABD'nin Seattle kentinde, bir yer hizmetleri görevlisinin Seattle-Tacoma Havalimanı'ndan çaldığı boş yolcu uçağı, Puget Boğazı'ndaki küçük bir adaya düştü.

Alaska Havayollarına bağlı Horizon Havayolu şirketine ait Bombardier Q400 tipi yolcu uçağını kaçıran 29 yaşındaki Richard Russell'ın uçma yetkisinin olmadığı bildirildi.

Pierce bölgesi emniyetinden sözcü Ed Troyer, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, uçağı kaçıran şahsın uçağı intihar amaçlı kaçırdığını ve terörle bağlantısı olmadığını söyledi.

ABC7 News'a konuşan Pierce Polis Müdürü Paul Pastor ise uçağı kaçıran kişinin başkalarına zarar vermeye çalıştığına dair hiçbir işaretin olmadığını belirterek, "Teröristlerin çoğu, su üzerinde daireler çizmez" dedi.

Ketron Adası'nda düşen uçağın kazadan önce havada manevralar yaptığı ve askeri uçaklar tarafından takip edildiği video görüntülerine yansıdı.

76 yolcu kapasiteli uçağın daha sonra alevler içindeki görüntüleri yayımlandı.

'SEVİLEN BİR ÇALIŞANDI'

Uçağı kaçıran Richard Russell'ın son Youtube yayınında yaptığı işi ve hayatını anlattığı videoya da ulaşıldı.

Son sözlerinde "Bana değer veren çok sayıda insan var, bu yaptığım onları hayal kırıklığına uğratacak" diyen Richard Russell'ın kendi halinde ve sevilen bir havaalanı çalışanı olduğu belirtildi. Ailesinden yapılan açıklamada da Russell'ın "Sıcakkanlı, sevecen bir insan olduğu ve ses kaydında da vurguladığı gibi kimseye zarar vermeye çalışmadığı" vurgulandı.

Aslen Floridalı olan ve 7 yaşındayken Alaska'ya taşındığı öğrenilen Russell, 2010'da Coos Bay, Oregon'da tanıştığı eşiyle 3 yıl fırıncılık yaptıktan sonra Seattle'a taşındı. Russell'ın 2 yıl önce blog'una yazdığı yazıda Horizon Air'da işe girmekten dolayı çok mutlu olduğu ve "Boş zamanlarımda uçabilirim" ifadesini kullandığı görüldü.

Russell'ın intiharının ardındaki gerekçeye dair bilgi edinilemedi. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ağustos 2018 08:17
www.evrensel.net
ETİKETLER ABD